Chcete mít krb v bytě? Biokrb je řešením!

New Project (9)

Krb patří do chalupy a do chalupy patří krb. A je to sice pěkná věc, ale je s ním spousta práce…kouř, popel, věčné uklízení, štípání dřeva, nakupování briket. Souhlasíte s těmito tvrzeními? Ač uznáváme, že na nich může být leckdy kus pravdy, nemusí to tak být. A přece si můžete užívat pohledu na otevřený oheň a jeho tepla, beze všech těchto vedlejších nežádoucích efektů. A to dokonce i v bytě…Jestli vám to zní příliš fantasticky, věřte, že věc nemá žádný háček, není řeč o žádné atrapě nebo podfuku.

Proč biokrb?

New Project (11)

Řeč je totiž o velké hvězdě na trhu krbů a krbových vložek. Bez nadsázky se dá říct, že tento druh krbů snoubí výhody klasických krbů a nemá žádnou z jejich nevýhod. K jeho provozu nepotřebujete dřevo, uhlí, brikety ani pelety. Topivo, tedy přesněji řečeno palivo pro biokrby je bioetanol čili biolíh spalovaný v hořácích. Odpadá tedy obstarávání zásob dřeva a manipulace s ním. K tomu si připočtěte možnost použití biolihu s „příchutí“ a vykouzlit tak v bytě nenapodobitelné aroma a prostředí bez kouře a sazí. Hoření biolihu probíhá naprosto bez zplodin a škodlivých látek. Maximálně občas vyvětráte a tím veškerý „úklid“ kolem biokrbu končí.

Postav a hoř

Biokrby-H2.1

To ale zdaleka není jediná deviza tohoto výrobku. To, že můžete mít biokrb i v bytě je jistě fantastické, ale co je nejlepší – pro jeho umístění nemusíte vzít kladivo do ruky (pokud si tedy nepořídíte nástěnnou variantu, tam se kladivo naopak může hodit). Biokrb stačí postavit na podlahu, polici, stůl a začít topit. Obvykle sice ne s tak vysokým výkonem a výhřevností jako s normálním krbem, ale kvůli tomu si asi stejně do pokoje biokrb nepořizujeme.

Díky stále se rozšiřující nabídce biokrbů si určitě vyberete ten, co po stránce provedení, velikosti a tvaru padne do skladby vašeho interiéru a vdechne mu jedinečnou a nenahraditelnou atmosféru.