Jak oživit Váš krb?

New Project (17)

Od krbů a krbových vložek si obvykle slibujeme nejen teplo, ale také příjemný vzhled a ozvláštnění interiéru. Jenže i sebekrásnější krb se časem okouká, opotřebuje, změní se ráz zbytku pokoje a najednou zjišťujete, že i krb by potřeboval změnu a oživení. Toužíte-li tedy po změně, potřebujete více sladit krb s ostatním zařízením nebo jej zkrátka oživit, možností je více, než by se na první pohled mohlo zdát.

Instalací to nekončí

New Project (18)

Nákupem a zástavbou krbu totiž celá paráda nemusí skončit. Na trhu je k dostání celá řada krbového příslušenství, od krbových dvířek po krbové římsy. Poměrně rychle a snadno lze vyměnit krbová mřížka, nebo krbová dvířka. A v momentě, kdy na krb přijde i nová krbová římsa, máte v pokoji doslova nový kus. A z nabídky krbových říms si jistě vyberete – tvarem jednoduché, frézované, rovné, rohové, materiál dub či olše, zkrátka víc než dost.

Hezké i užitečné

New Project (13)

Nechcete-li zasahovat přímo do krbu, ale ten vás přece jen už trošku nudí, máte možnost využít nejrůznější krbové příslušenství, které krom estetického hlediska může naplňovat i to praktické. Řeč je například o sadách prostředků pro úklid a obsluhu krbu – kleště, smeták, pohrabáč a lopatka v elegantním stojánku vypadá opravdu dobře a navíc se vám určitě budou hodit. Z další nabídky produktů, které dokáží perfektně oživit váš krb, to jsou určitě speciální skla pod kamna z tvrzeného skla, která jsou nezbytná pro bezpečný provoz krbu a která se tvarem dokáží přizpůsobit vašim potřebám. A pověstnou třešničkou na dortu může být nákup dekorativního rámu, který můžete díky speciální povrchové úpravě bez obav používat a který dokonale sedne na váš model. Nebojte se tedy popustit uzdu fantazii a nechte váš starší krb znovu zazářit a stát se dominantou celého pokoje. Není to vůbec těžké, příliš drahé a už vůbec ne časově náročné.