Jak se starat o krb?

péče

Stejně jako každá jiná věc, i krby a krbové vložky potřebují svoji péči. Tím jim zajistíte nejen zachovalý vzhled, ale také správné fungování a delší životnost. A na co byste tedy neměli v rámci pravidelné údržby zapomínat?

Správně topit i čistit

ece

Rozhodně se vyplatí dbát už na prevenci – topit dle propozic vašeho krbu a používat kvalitní topivo. Nebudete tak nadbytečně zatěžovat některé komponenty a znečištění a zanášení bude také mnohem menší. I tak byste se ale neměli vyhýbat pravidelnému čištění. Hodně záleží na frekvenci topení, velikosti krbu a materiálu na topení, ale čištění dvakrát až třikrát týdně bývá ideální. Provádějte jej zásadně na studených kamnech a za pomoci čisticích prostředků k tomu určených. Soustřeďte se i na hůře dostupná místa, průduchy a průtahy jsou ideální prostory pro usazování prachu a nečistot. Vyplatí se je tedy čas od času vytřít a vysát. A ačkoliv krb vyžaduje péči celoročně před zahájením a ukončením topné sezóny jí věnujte víc času a pečlivosti.

Zákonné povinnosti

dd

V rámci údržby v žádném případě nezapomínejte na zákonem předepsanou revizi, kterou musí provést k tomu oprávněná osoba. V opačném případě riskujete nebezpečí požáru a následné nemilé zjištění při jednání s pojišťovnou, která vám v tomto případě odmítne uhradit škodu. Vaši pozornost také zasluhují jednotlivé mechanické části a jejich kondice. Ač jsou obvykle vyrobeny z odolných materiálů, občas neuškodí zkontrolovat a případně dotáhnout šroubové spoje, promazat lišty a pojezdy a podívat se, zda není potřeba vyměnit těsnění.

Vyberte si z naší nabídky

Péče o krb tedy není žádná věda, jde jen o to si najít čas a použít ty správné prostředky a přípravky. Pro usnadnění vaší práce vám tedy i my nabízíme řadu příslušenství, dílů a vychytávek, které vám péči a starost o krb zjednoduší a zpříjemní.