Moderní krby v interiéru – inspirace

mod1

Pro generace našich předků představoval krb nedílnou součást jejich životů, používali jej na vaření i pro vytápění svých interiérů. I přes nástup moderních zdrojů tepla pro topení i vaření se krby těší velké oblibě, neboť jejich vliv na celkovou estetiku interiéru i možnost prožití příjemných chvil ve společnosti rodiny či přátel jsou stále silnou motivací pro jejich stavbu. Z toho také plyne, že zatímco v minulosti byla pro konstruktéry krbů důležitější jejich funkční stránka, dnes nabyla na významu jejich stránka estetická. Ta, stejně jako všechny jiné doplňky, samozřejmě podléhá vývoji módních trendů. Jaké z nich jsou na vrcholu v dnešní době?

Biokrby

mod2

V dnešní době je portfolio krbů, které se umísťují do interiérů, poměrně široké a zahrnuje i krby elektrické či krby na biolíh. Tyto speciální typy krbů lze umístit i do prostor v bytových domech, jejich design bývá nesmírně rozmanitý a z nabídky na trhu si vybere každý. Prim ale stále hrají krby klasické.

Klasické krby

mod3

Vnější dojem vytváří krb především prostřednictvím svého obložení. Vzhledem k podstatě tohoto zařízení je logicky vyloučeno použití jinak oblíbeného dřeva, více než důstojně jej však dokáže nahradit kámen. Kámen má nejen výborné funkční vlastnosti jako vysokou odolnost či snadnou údržbu. V dnešní době lze sehnat obklady ve velkém množstvím vzorů a barev z mnoha druhů kamene. Na výběr je kromě kamene pravého i kámen umělý, v současnosti již prakticky nerozeznatelný od pravého. Velmi vhodnou volbou jsou pro krby obklady z betonu.

Ostatní moderní krby

mod4

Moderní trendy zahrnují také krby se spalovací komorou umístěnou „na výšku“ a také takové, které jsou vybaveny akumulací. Jednoznačně lze říci, že zákazníci mají na výběr velké množství vysoce kvalitních produktů.