Vymoženost jménem biokrb

1a_3

Bio výrobky jsou fenoménem dnešní doby. Většinou si tento koncept spojíme s ekologickým a vůči přírodě šetrným zemědělstvím. Co se ale skrývá pod pojmem bio krb? Bio krby využívají místo dřeva či briket pro hoření bio palivo, nejčastěji bioetanol, neboli biolíh. Ten se od běžného etanolu liší způsobem výroby - získáváme ho z biomasy kvašením.

Výhody biokrbů

1b_3

Samotné hoření tedy obstarává hořák, naplněný tímto palivem. Logicky tak odpadají nepříjemné vedlejší produkty klasických krbů - popel, saze a dým. Ano, jednou z hlavních deviz těchto krbů je to, že nepotřebují komín, což poskytuje nepřeberné možnosti instalace a umístění v místnostech nejen rodinných domů, ale i bytůBio krb můžete mít prakticky kdekoliv, za předpokladu splnění základních bezpečnostních opatření – byť je to představa nesmírně romantická, do postele a jiných hořlavých prostor zkrátka nepatří. I tak vám ale jistě výrazně oživí a doplní interiér.

Druhy biokrbů

1c_2

Na trhu jsou k dostání bio krby v různých variantách, tvarech, velikostech a barvách. Kromě klasických krbů vestavěných do nehořlavého zdiva můžete mít krby umístěné volně v prostoru, nebo třeba kompaktnější stolní modely, které dokonale dotvoří správnou atmosféru – ideálně s vaší oblíbenou vůní, stačí pár kapek speciální vonné esence a požitek bude nejen vizuální.

Dalo by se říct, že bio krby nabízí výhody klasických krbů a eliminují jejich nevýhody. Jednou z mála nevýhod může být nižší výkon a tudíž i výhřevnost některých modelů. A ačkoliv při spalování bioetanolu nevznikají žádné škodlivé látky (v podstatě jen oxid uhličitý a trochu vodní páry, tudíž nic co bychom v případě kvalitních biolihů nějak zvlášť pociťovali), většina výrobců doporučuje používání bio krbů v uzavřených místnostech prokládat pravidelným větráním.

Bio krb tedy jistě oceníte, pokud pro vás pořízení standardního krbu, či krbové vložky nepřipadá v úvahu, ale přesto si chcete dopřát teplo a nenahraditelnou atmosféru živého ohně ve vašem pokoji.