Podle čeho vybírat krbovou vložku

0.-úvod

Krbové vložky jsou trendy. Spolu s klasickými kamny dnes dominují mnoha rodinným domům. Pokud si nejste jisti, jak vybrat krbovou vložku, dáme vám několik rad, se kterými to zaručeně zvládnete, i když nejste odborníkem. Není to zase až tak složité. Nejprve je vhodné ujasnit si, k čemu budete takový krb mít. Jsou dvě možné cesty. Buď je to okrasný, tedy designový doplněk s možností občasného přitápění, nebo bude určený k tomu, abyste pomocí něho topili dlouhodobě.

Zaměřte se na výkon

1.-Zaměřte-se-na-výkon

V prvním případě vás nemusí zase až tak zajímat. Pokud jde o ten druhý, už je doslova nezbytností se na něho soustředit. Krbové vložky se správným výkonem zajistí jak to, že bez problémů vytopí místnost, kde jsou umístěné, tak bez problému vytopí také ostatní místnosti ve vašem rodinném domě. Správný výkon vždy konzultujte s odborníkem, a snažte se zohlednit většinu proměnných. A to velikost vytápěné plochy, objem vzduchu, počet místností a jejich umístění, nebo i izolaci a její kvalitu. Toto všechno hraje velkou roli.

Jeden, nebo dva pláště?

I toto rozhodnutí váš čeká. Když se podíváme na jednoplášťové vložky, je jejich výhodou větší objem ohřívaného vzduchu, a nevýhodou riziko přenosu kouře. Dvouplášťová zase zaujme rychlejším přenosem tepla, ale zároveň i nutností využívat ventilátoru. To jsou klíčové rozdíly, na které je vhodné se při výběru zaměřovat.

Zajímejte se i o možnosti umístění a obestaveb

2.-Zajímejte-se-i-o-možnosti-umístění-a-obestaveb

Poslední parametr, na který se zaměřit. Aby krbová vložka splnila svůj účel, je třeba její obestavba. Tu lze zvládnout svépomocí, nebo objednat specializovanou firmu, popřípadě i řemeslníka. Myslete také na možnosti umístění, zda půjde do rohu místnosti, nebo bude u samotné stěny. Některé moderní varianty dokonce umožní i umístění do samotného středu vašeho pokoje. Před koupí tedy mějte jasno i o umístění – a to mimo jiné i pro možnost snadného napojení na komín.