Jakým palivem topit, aneb šetříme za topení

0.-úvod_1

Ještě nevíte, jakým palivem budete topit? Podívejte se na naše tipy a přehledy. Jestliže chcete co nejvíce ušetřit, rozhodně doporučujeme tuhá paliva. Nikoliv v souvislosti s kotlem, jelikož lepší volbou jsou krbové vložky. Stačí se podívat na jejich ceny a bude i vám jasné, že s ohledem na úspory vycházejí velmi dobře. K tomu přidejme také informaci o tom, že existují teplovodní a teplovzdušné, což znamená, že teplo může být hravě distribuováno do ostatních místností vašeho domu. V tomto tedy máte jasno. A jak je to v případě, kdy hledáte to správné palivo?

Jak je na tom dřevo?

2.-Do-popředí-se-dostávají-také-brikety

Začneme klasikou, kterou je dřevo. To dnes vychází celkem výhodně a tak je určitě dobrou volbou, pokud je vaším cílem primárně úspora za vytápění. Jako palivo ho můžete využívat do většiny krbů, a tak není nutné mít jakékoliv obavy. Roli samozřejmě hraje typ dřeva, pokud jde třeba o to jehličnaté, jsou ceny na našem trhu okolo 75 Kč. Pokud se jedná třeba o dřevo tvrdé, například dub, je nutné počítat s tím, že si ještě o 5 korun připlatíte. Jde o ceny za dvacet kilogramů daného dřeva. V porovnání s efektivitou krbových vložek jde o velmi dobrou volbu.

Do popředí se dostávají také brikety

2.-Do-popředí-se-dostávají-také-brikety

I ty jsou zajímavou možností, jak se dnes dá vytápět. Roli hraje určitě jejich kvalita. Ty správné by neměly obsahovat žádné příměsi a měly by být vyrobené výhradně jenom ze dřeva. Jedině tak vznikne minimum odpadových látek a briketa přinese hlavně efektivitu. A jak je to s cenami? Obvykle se jejich ceny pohybují v rozmezí 45 – 50 korun za desetikilogramové balení. Roli zde hraje jak objem nákupu, tak i dřevo, ze kterého jsou vyrobené. Vycházejí tedy velmi podobně, jako klasické dřevo. I proto zde musíme jasně říci, že jsou také dobrou volbou. I zde připomeňme, že není problémem využití ve většině současných moderních krbů.