Jak vybrat krbová kamna

0.-úvod_2

Nejenom, že mohou posloužit jako zajímavý designový doplněk do interiéru. Mají i svou praktickou funkci, jelikož kvalitní krbová kamna umí i dobře vytápět. Ať už je váš cíl jakýkoliv, podívejte se společně s námi na to, jak vybrat ta pravá.

Výkon jako první parametr

1.-Výkon-jako-první-parametr

To hlavní, na co je doslova nezbytné se zaměřit, je rozhodně výkon krbových kamen. A to z toho důvodu, aby bylo zajištěno, že budou vytápět skutečně tak, jak od nich očekáváte. Zohlednit je třeba několik parametrů, kam se řadí jak velikost vašeho domu, tak i počet vytápěných místností, nebo také stav izolace. To vše jsou parametry, podle kterých výkon krbových kamen vybrat. Pokud si nejste jisti, doporučujeme oslovit odborníka, který vám dokáže pomoci a doporučit ty správné možnosti. Obvyklým vodítkem je to, že na 20 metrů krychlových je třeba výkon 1 kW.

Jak budete distribuovat teplo?

Pokud chcete kamna jenom jako designový doplněk do konkrétní místnosti, kde si jimi budete přitápět, není nutné toto řešit. Jakmile ale má jít teplo i do místností jiných, už je třeba se na to zaměřit. Na trhu existují dvě možností. Jedná se o teplovodní, kdy je ohřívána voda, která následně proudí do radiátorů. Druhá varianta je označovaná jako teplovzdušná a souvisí s tím, že je do místností distribuován teplý vzduch, který teplotu v ní ohřívá. Obou variant je na trhu početné zastoupení.

Se vzhledem obvykle souvisí i materiál

3.-Se-vzhledem-obvykle-souvisí-i-materiál

I na vzhled myslete. Konkrétně potom na to, aby se vám líbili a aby dobře zapadly do vašeho interiéru. Pokud je váš interiér spíše modernější, zkuste vsadit na plechová kamna, vyrobená i z různých kombinací a slitin. Jestliže máte raději klasický vzhled, není problémem pořídit i kamna kachlová. Chodí se tam, kde chcete zachovat retro design, stejně jako jsou dokonalou volbou třeba na vaše chaty a chalupy, kde skvěle vyniknou.