Jak si zařídit koupelnu – prakticky, účelně i útulně

Koupelnu většinou zařizujeme dvakrát třikrát v životě. Proto bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Důležité je nepodcenit jak samotné vybavení, tak také rozmístění jednotlivých předmětů. Neřiďte se vždy aktuálními módními trendy – co je v kurzu teď, může být za dva roky úplně mimo. A protože koupelnu si zařizujete na spousty let dopředu, snažte se o nadčasové řešení a každý krok pečlivě promýšlejte. Inspirovat se nechte radami bytových designérů.

Věčné dilema

V koupelně většina z nás řeší dilema, zda zvolit vanu nebo sprchový kout. Ne každý má totiž k dispozici prostor, aby si mohl dovolit oboje. Pokud jste na vážkách také vy, pak se zkuste zamyslet nad tím, co oceníte víc za pár let. Plánujete přírůstek do rodiny? Pak se vám bude hodit vana, v níž se vaše ratolest pořádně vydovádí. Pro starší lidi ale bude praktičtějším a bezpečnějším řešením sprchový kout. Pokud se pro něj rozhodnete, rozhodně se nemusíte bát, že byste přišli o patřičný komfort. K dispozici jsou dnes moderní sprchové boxy s hydromasážními panely, díky nimž si na nějakou lázeň ani nevzpomenete.

Nepřehlédnutelné maličkosti

Mezi nejpoužívanější a tím pádem také nejvíce namáhané prvky v koupelně patří vodovodní baterie. Rozhodně na nich proto nešetřete a sáhněte po těch od ověřených výrobců. Kromě kvality neopomíjejte ani design, protože i taková drobnost má významný vliv na celkové vyznění interiéru. Pohlídejte si také další parametr, kterým je šetrnost. Snažte se být ohleduplní vůči přírodě a vsaďte na technologie, které šetří vodu. Volte baterie, které v sobě mají zabudované úsporné prvky. To samé platí také o WC, všímejte si, jestli má dvojí splachování, ušetříte tak nejen vodu, ale i peníze.

Důležité úložné prostory

Bez ohledu na velikost či spíše malost prostoru, zde nesmí chybět koupelnový nábytek, do kterého budete moci naskládat všechny věci, bez kterých se tady neobejdete. Vedle nešlápnete se zemitými odstíny, jako je béžová, šedá nebo hnědá, ke kterým se krásně ladí bytové doplňky. Místo ušetří závěsné skříňky nebo praktické koupelnové skříňky s umyvadlem.

Čas na experimentování

Nebojte se experimentovat. Zkuste do koupelny zakomponovat nějaký netradiční prvek. Díky moderním technologiím si můžete dopřát krb i tam, kde to dřív nebylo vůbec možné. Biokrby vám v koupelně vytvoří nádhernou romantickou atmosféru, a to bez sazí, kouře a prachu. Bát se nemusíte ani znečištění, bio líh, který se v nich spaluje, hoří čistě, a tak nevznikají žádné spaliny. Tak, dopřejte si v koupelně pořádný komfort se vším všudy!