Koupelna – místo stvořené pro relaxaci

Koupelna patří k důležitým místům naší domácnosti a zároveň také k těm nejfrekventovanějším. Každé ráno hned po probuzení vedou naše první kroky právě sem a večer před usnutím je zase tou poslední místností, kterou navštívíme, než ulehneme do postele. Musí být proto nejen útulná a pěkná na pohled, ale především praktická, účelná a funkční, aby nám poskytla veškerý potřebný komfort.

Zkrášlovací místnost

Nejvíce času tady trávíme zkrášlováním svého zevnějšku, uvědomujeme si totiž, že vzhled hraje v současné době čím dál důležitější roli. Bez ohledu na to, jestli se nám to líbí nebo ne. Na poličkách tak nechybí nejrůznější kosmetické prostředky – čím více o sebe pečujeme, tím více se jich tady obvykle nachází. Na vaně či ve sprchovém koutu stojí přinejmenším mýdlo a šampon. Na umyvadle zase nechybí kartáček, zubní pasta a ústní voda. O množství pleťových krémů, tělových mlék, tužidel a laků na vlasy, parfémů a dalším nejrůznějších lahviček a flakonů ani nemluvě.

Místo, kde relaxuje tělo i duše

Koupelna slouží také k relaxaci, k očistě těla i duše. Zpříjemnit chvíle strávené ve vaně vám pomůže biokrb. Tento netradiční interiérový doplněk vnese do místnosti pohodovou atmosféru, navíc je ekologicky šetrný. Hoří na bio líh, takže nevznikají žádné škodlivé spaliny, saze, kouř ani prach. Dopřát si ho tak bez obav můžete i v bytě, nepotřebuje komín a přitom zvládne bez problémů vytopit každou místnost vaší domácnosti.

„Narušovači“ pohody

Pohodový odpočinek vám v koupelně dovede pořádně znepříjemnit ucpaný odpad, s kterým se někdy setkal snad každý z nás. Postupně slábnoucí odtok vody a zápach rozkládajících se nečistot neklamně značí, že je něco v nepořádku. Budete tak muset začít okamžitě jednat, vyrazte do drogerie nebo navštivte drogerii online, kde seženete účinné pomocníky, kteří vám v tomto boji pomohou. Čističe odpadu na bázi hydroxidu sodného si poradí i s těmi nejtvrdšími usazeninami a navíc eliminují nepříjemný zápach. Sáhnout můžete také po ekologických prostředcích bez chloru a těžké chemie. Než řešit až samotné následky, je lepší soustředit se na prevenci. Do odpadů nainstalujte sítka, stojí pár korun a zachytí všechny nečistoty – především vlasy a vousy, které dělají největší neplechu. Tak, nenechte si ničím zkazit vaši zaslouženou chvilku relaxace!