VENKOVNÍ KRB VÁS ZAHŘEJE NA TĚLE I NA DUŠI

uv

Rádi trávíte čas venku na terase, nebo pod pergolou a chtěli byste si sezónu příjemných teplých večerů a posezení venku co nejvíce prodloužit? Pak zkuste zvážit nákup venkovního krbu v provedení z kovu, nebo terakoty. V takovém krbu je možno i ugrilovat menší množství zeleny, masa, nebo si opéct špekáček, ale především je určen jako designový doplněk exteriéru a jako sálající těleso pro ohřev především při chladnějších jarních, letních a podzimních večerech. Pohled na plápolající oheň je navíc velmi uklidňující.

Terakotové zahradní krby jsou čím dál oblíbenější

Terakotové venkovní krby pochází z Mexika a jsou oblíbené již řadu let také ve středomoří, ale v posledních letech se velmi rychle rozšířily mimo jiné i do evropských zemí. Výhodou takového krbu je jednoduchá konstrukce s ocelovým podstavcem a samotným tělesem krbu z terakoty (speciální vypalovaná hlína). Tělesa krbu jsou často zdobena nejrůznějšími ornamenty a přináší tak do zahrady nejen příjemné teplo, ale také designový prvek. Vzhledem k přírodnímu provedení zapadají především do klasicky laděných zahrad. Výhodou je, že lze takový terakotový venkovní krb jednoduše prakticky kamkoliv přemístit, takže si můžete dopřát teplo například na terase, pod pergolou, v klidném koutu zahrady apod.

Jak používat venkovní krb z terakoty?

Krb lze doporučit před prvním použitím vypálit tak, že budete oheň v něm postupně pomalu zvětšovat, aby se případná vlhkost jen pomalu odpařovala a nedošlo k poškození tělesa. Při skladování totiž může terakota nasáknout vlhkost a při velmi rychlém rozehřátí krbu pak puknout vlivem rozpínajících se vodních par. Posléze už můžete klasicky topit dřevem, dřevěnými briketami, případně i během grilování dřevěným uhlím. Terakota dobře vede teplo, takže se po roztopení celé těleso krbu rozehřeje a vydává příjemné teplo podobně jako například radiátor v interiéru. Sálající teplo lze běžně cítit do vzdálenosti cca 2-3 metry od krbu a tak si zpříjemnit večer a prodloužit letní sezónu.