Ložnice pro dokonalý odpočinek

V ložnici tráví každý z nás spoustu času. Zdržujeme se tady mnohem víc než v jiných místnostech naší domácnosti, potřebujeme tady totiž regenerovat posilujícím spánkem. Aby se nám tady ale dobře relaxovalo a cítili jsme se zde příjemně, měli bychom dodržet jisté zásady.

Pohodlí i design

02

Alfou a omegou zdravého a kvalitního odpočinku je podklad, na který noc co noc uléháte. Pohodlná a dostatečně velká postel vám poskytne ideální podmínky. Trendem se v současné době staly moderní čalouněné postele s vysokými čely, které našly inspiraci v 60. letech minulého století. Nejen, že v ložnici zaujmou svým designem, ale potěší vás také komfortem, který poskytují. Oceníte je třeba při čtení knihy nebo sledování televize. Chcete-li být „in“, pak volte barvy, jako je temně modrá nebo zelená.

Zdraví na prvním místě

Zapomínat však nesmíme ani na další faktory, které ovlivňují zdravý spánek a tím i naši náladu a zdraví. Jak čiperní se ráno probudíte, závisí také na kvalitní matraci – vybírejte ji zároveň s postelí, musí být totiž vzájemně kompatibilní. Hodně záleží na materiálech, z nichž je matrace do postele vyrobena, k dostání je nespočet druhů – od pružinových přes taštičkové až po zdravotní matrace. Uvědomte si, že si ji pořizujete na delší dobu, měla by proto něco vydržet. Důležitou součástí každého lůžka, kterou ale bohužel spousta z nás příliš neřeší, je postelový rošt. Právě on se přitom podílí na životnosti matrace a zaručuje její správné ortopedické funkčnosti.

Důležitost prostředí

Nezanedbatelnou roli sehrává také samotné prostředí ložnice. Místnost by měla být krásně čistá, útulná a vzdušná. Nezaplácávejte ji zbytečně nábytkem a také bytové dekorace volte obezřetně – kvantita neznamená kvalitu. Lepší službu prokáže pár designových kousků, které budou krásně ladit s celkovým stylem. V poslední době se velké oblibě těší místnosti zařízené „po venkovsku“, které v sobě jedinečným způsobem kombinují tradici, přírodu a moderní životní styl. Dokonalou atmosféru tady vykouzlíte pomocí krbu. Tento nadstandardní doplněk vytvoří tu správnou kulisu i pro romantické chvíle s vaším partnerem. Usínání za zvuku praskajícího ohně je tou nejlepší odměnou po náročném pracovním dnu.