Průvodce výběrem obestavby krbových vložek

 

Krb

Krbová kamna mají tu výhodu, že jejich instalace je poměrně nenáročná a rychlá. Po velmi krátké době od zakoupení si můžete užívat tepla a útulnosti živého ohně. Z praktického hlediska tedy rozhodně body k dobru, pokud vám ale záleží také na vzhledu a designu, možná pro vás budou samotná krbová kamna příliš strohá a nezajímavá. A právě proto můžete svoje kamna vybavit obestavbou, která jim dodá jedinečný vzhled, který můžete zvolit k obrazu svému.

 

Kde vzít vhodnou obestavbu

 

Ti šikovnější, disponující potřebnou zručností, časem, zkušenostmi a prostředky si můžou obestavbu vymyslet a zrealizovat svépomocí. Jste v tomto ovšem limitováni dostupným materiálem a výsledek nemusí být zdaleka podle vašich představ. Navíc, z hlediska nákladů se nejedná o bůhvíjakou úsporu, ceny začínají pod deseti tisíci korunami, takže se nejedná o vyloženě závratnou investici.

 Krb (2)

Do rohu i ke stěně

 

Nabídky výrobců krbových obestaveb jsou navíc dostatečně široké, aby si z nich vybral každý. Je jedno jak velká máte kamna, jestli je máte zabudovaná do stěny, nebo postavená v rohu místnosti. Troufáme si tvrdit, že pokud si budete vybírat u dobrého prodejce, vždy najdete řešení právě pro vaši situaci. Takže i pokud si myslíte, že pro váš byt či dům není obestavba dostupným řešením, opak může být pravdou.

 

Moderna nebo klasika?

 

Obestavbu většinou volíme také proto, že stávající vzhled se zkrátka nehodí a nezapadá do interiéru. Což může být problém, protože krbová kamna pak mohou působit velmi rušivě a kazit celý vzhled místnosti. Ani tady si ale nemusíte dělat starosti. Krom variant tvarů a velikostí si můžete zvolit i styl, ve kterém je obestavba provedena. To závisí jednak na designu konstrukce, ale také na použitých materiálech. Někomu vyhovuje strohé, minimalistické řešení, někdo si potrpí na rustikálním přírodním vzhledu, jiný zase preferuje moderní a futuristické prvky. Zkrátka ani zde se fantazii meze nekladou.

 Krb (3)

Instalace krbové obestavby

 

Závěrem se ještě sluší říct něco o aplikaci obestavby na krbová kamna. Mnoho toho nebude, není totiž třeba sáhodlouhých komentářů a vysvětlování. Montáž obestavby není v naprosté většině případů nic složitého, obejde se bez větších stavebních zásahů a zvládne ji praktický každý. A stejně tak není problém později obestavbu vyměnit za jinou, což je velice výhodné, pokud se rozhodnete ladit pokoj do jiného stylu.

 Krb (4)

Zkrátka a dobře, krbová obestavba je efektním a elegantním řešením pro ty, kteří se nechtějí spokojit se základním vzhledem krbových kamen a chtějí jim dopřát nevšední vzhled, který bude plně odpovídat jejich požadavkům.