Šest největších výhod koupě krbu, nebo krbových kamen

Zakoupení krbu nebo krbových kamen není žádná legrace. Prvním zádrhelem může být samotný výběr, následná instalace také nebývá práce na hodinku a z hlediska financí se rozhodně nejedná o zanedbatelnou položku. Jenže tyto výrobky si dlouhodobě drží velkou oblibu a jejich klady mají v drtivé většině naprostou převahu nad drobnými nevýhodami. A přičinili se o to zejména následující výhody krbů a krbových kamen:

 

  1. Teplo rychle a snadno

Pokud si do interiéru zvolíte správný typ krbu s odpovídajícím výkonem a instalaci provedete dle technologických a technických postupů, můžete naplno využívat síly a potenciálu vašeho krbu. V praxi to znamená, že můžete relativně rychle a efektivně vytopit celý pokoj. Pokud si navíc pořídíte krbová kamna s výměníkem, můžete ohřívat vzduch či teplou vodu i mimo místnost s krbem.

Návrh bez názvu (23)

  1. Finanční úspora

V úvodu článku jsme zmínili, že koupě krbu znamená pro mnohé poměrně citelný zásah do úspor a rozpočtu. Na druhou stranu je ale potřeba také zvážit jeho přínos a návratnost. Při dnešních cenách elektřiny a plynu se dá v krbu topit takřka za hubičku. Pokud se zásobíte kvalitním a dobře vysušeným dřevem, nebo narazíte na zdroj briket či pelet s vysokou výhřevností, investice do krbu se vám překvapivě brzy vrátí.

 

  1. Velký výběr na trhu

Výkon, účinnost, vzhled, použité materiály. V dnešní době je nabídka krbů a krbových kamen vskutku široká a pestrá. Za rozumnou cenu si tak můžete pořídit výrobek, který bude vašim představám odpovídat jak po stránce parametrů a vlastností, tak po stránce vzhledu a designu. A vy tak nemusíte v žádném případě dělat kompromisy mezi tím co se vám líbí a tím co potřebujete.

 

  1. Příležitostný a záložní zdroj tepla

Obzvlášť začátek a konec topné sezóny bývá stran topení hodně ošidný. Přes den bývá ještě dost velké teplo, ale večer a po ránu vás může překvapit nepříjemný chlad. Ideálním řešením je rychlé zatopení v krbu, který vám v krátké době dodá požadovanou dávku tepla bez nutnosti používat váš primární zdroj vytápění. Stejně tak může tento způsob vytápění fungovat na vaší chatě nebo chalupě, kam se krbová kamna (vynikající jsou ty s plotnou na vaření) náramně hodí.

 Návrh bez názvu (24)

  1. Pro rekonstrukci i novostavbu

Při instalaci či vestavbě krbu a krbových kamen je vždy optimální začínat takzvaně od nuly. Vyhnete se tak řadě komplikací a nová kamna si můžete zařídit vyloženě na míru. Ale ani u starších domů není neřešitelným problémem dodatečné vybavení krbem a krbovými kamny. Naděláte asi jen trochu víc nepořádku a možná budete do jisté míry omezeni současnou stavbou, nicméně i v těchto případech se dají dělat téměř zázraky.

 

  1. Kouzlo živého ohně

Návrh bez názvu (25)

Co si budeme povídat, pohled do plamenů živého ohně, praskot dřeva a vůně pálené pryskyřice má svoje nenapodobitelné kouzlo. A k hlavním, víceméně praktickým výhodám krbů a krbových kamen musíme přičíst i jejich úlohu coby dominantního prvku interiéru, který dokáže nádherně navodit příjemnou atmosféru plnou klidu a pohody i v těch nejstudenějších a nejpošmournějších dnech.