Víte, že nejlepší doba pro výběr krbových kamen i krbové vložky je právě nyní?

Krb (4)

 

Zima už docela hlasitě klepe na dveře a přestože poslední topné sezóny patřili k teplotně nadprůměrným, na sluneční paprsky nemůžeme bohužel (nebo bohudík?) celoročně spoléhat. A jestliže nepatříte k ortodoxním otužilcům, musíte si holt vypomoci nějakým tím topidlem. A taková krbová vložka, nebo krbová kamna mohou být velmi příjemnou volbou v mnoha ohledech – zejména co se vizuální a ekonomické stránky týče. Máte-li tedy v hlavě představu plápolajícího ohně sálajícího příjemné teplo, nečekejte a pusťte se do výběru té nejlepší krbové vložky, nebo těch nejideálnějších krbových kamen. Nebo ještě stále váháte?

 

Nejprve výkon, potom vzhled

 

Ačkoliv je velmi lákavé si do pokoje umístit nějaký krásný designový kousek, vzhled kamen by měl být při vašem rozhodování nejdříve až na druhém místě. Alfou a omegou dobré volby je správný, odpovídající výkon. Nebude vám nic platné, když sebekrásnější kamna budete přetápět, nebo naopak využívat pouze zlomek jejich potenciálu. A pokud si na určení technických parametrů netroufáte sami, nic se neděje – dobrý prodejce, či zkušený známý vám jistě rád poradí.

Krb (3)

Ale nebojte se, že budete muset dělat velké kompromisy v otázce vzhledu a designu. Současná nabídka je natolik široká a vzhled kamen tak volitelný, že si každý přijde na své a vybere si výrobek dle jeho představ. Ke kamnům navíc můžete pořídit nepřeberné množství příslušenství a doplňků, že si můžete velmi lehce poskládat takřka originální krbovou vložku.

 

Doplněk i nepostradatelný pomocník

 

Na krbech a krbových vložkách je úžasná jejich všestrannost a rozsah činností. Chcete zachovat v domě ústřední topení, nebo plynový kotel a krb používat jen pro jeho atmosféru a „živé“ teplo za dlouhých zimních večerů? Žádný problém. Chcete si vytápět celý dům a teplem z kamen si ohřívat i vodu na koupel a mytí nádobí? Žádný problém. Jistě, zařídit rozvod tepla po domě a ohřev vody je technicky náročnější, ale není to nic nemožného. Na oplátku se stanete nezávislým na dodavatelích tepla a přitopit si klidně můžete i v případě chladnějších Velikonoc. Nehledě na to, že cena palivového dříví, briket či pelet může být oproti elektřině či plynu až poloviční, takže počáteční investice se vám může velmi rychle vrátit a kamna si na sebe za pár let zkrátka sami vydělají.

Krbová kamna

Kdy začít s výběrem?     

                                               

Nic vám nebrání se do výběru pustit už teď. Prakticky po celý rok máte k dispozici širokou nabídku krbů a krbových vložek za velmi sympatické ceny. Vestavba a instalace (pomineme-li realizaci teplovodního a teplovzdušného rozvodu) také není vyloženě náročná a dá se zvládnout v řádu hodin či dnů. Takže – přejeme vám příjemné a úspěšné vybírání!