Druhy krbových obestaveb

Obestavby-H1

Instalací krbové vložky pro vás může zástavba krbu skončit. Jestli se ale nechcete spokojit s málem, naopak oceníte delší životnost a o třídu lepší vzhled, budete se pravděpodobně zajímat o krbovou obestavbuTa teprve dotváří vzhled celého krbu a koneckonců i celého pokoje. Stává se také často dominantním prvkem místnosti a její výběr tedy není radno podcenit – ať už při návrhu nové stavby či rekonstrukci nebo úpravě té stávající. Rozměry a tvar krbové obestavby určuje do značné míry samotná krbová vložka, neznamená to však, že jste odkázáni na předem daný výběr.

Design dle vašeho vkusu

Obestavby-H2.1

V nabídkách specializovaných prodejen je neskutečné množství variant krbových obestaveb, přesně dle vkusu a chuti vás, zákazníků. Na své si přijdou zastánci jednoduchých, klasických tvarů, ale i ti, kterým se více líbí zdobené motivy. Pomocí krbové obestavby je možno pokoj ladit do rustikálního nebo industriálního stylu, ti praktičtější ocení obestavby s prostorem na uskladnění topiva a odkládacím prostorem.

Co se týče materiálu pro stavbu krbové obestavby, i zde je poměrně široké spektrum, ze kterého lze vybírat. A ačkoliv se objevují stále nové a nové materiály, nepřekonanou klasikou zatím zůstávají ty přírodní.

Kámen je kámen

Obestavby-H2.2

Přírodní kámen nebo leštěný mramor mají vynikající tepelné vlastnosti, nekladou žádné vysoké nároky na údržbu a díky jejich bytelnosti vydrží dlouhé roky. Navíc vypadají skvěle a dá se říct, že co kus, to originál. Ve spojení s klasickou, či šamotovou cihlou a dřevěnými doplňky získáte opravdovou kvalitu a netuctový interiérový skvost.

Ačkoliv se pořizovací cena nemusí jevit jako nejnižší, kompromis v oblasti kvality a bezpečnosti zde nehledejte. Stejně jako se vyplatí investovat do těch nejlepších materiálů, rozhodně neuděláte chybu, když si na instalaci krbové obestavby pozvete specialistu, který odvede tu nejlepší práci.