Jak vybrat ideální biokrb do bytu

biokrb1

Pokud vybíráte vhodný bio krb do vašeho bytu, nebo domu, zřejmě už víte, o čem je řeč. Pro jistotu ale připomeňme, že se jedná o specifické druhy krbu, ve kterém jako palivo nepoužíváme dřevo a uhlí, nýbrž biolíh, získávaný z biomasy – odtud tedy název bio krb.

Nízké nároky na montáž a místo

biokrb2

Zřejmě největší výhodou těchto krbů je jejich rychlá, snadná a bezproblémová instalace. Ačkoliv se dají pořídit i varianty vestavěné, které musí být zabudované ve speciálních, nehořlavých materiálech, nejoblíbenější jsou právě ty závěsné či volně stojící. Dají se dát prakticky kamkoliv a jelikož při jejich provozu nevzniká dým, nejsme nijak omezeni umístěním komína. Závěsná varianta krbu, která je stejně jako ta stojící vhodná i do panelákového bytu nám navíc ušetří i místo na podlaze, což může být především u menších pokojů dost podstatný faktor při rozhodování.

Rozměr, výkon a vzhled biokrbu

biokrb

Při něm bychom tak měli zvážit především tři faktory – rozměry krbu, jeho výhřevnost a samozřejmě vzhled. Rozměry vzhledem k výše uvedenému nebývají problém a aktuální nabídka v této kategorii nám poskytuje i velké množství barevných i designových variant. Každý si tak jistě vybere kousek, který mu bude do jeho pokoje pasovat jako ulitý. Potíže nám může dělat výhřevnost. Přes veškeré výhody bio krbů jejich výkonost obvykle nedosahuje parametrů klasických krbů. Obecně se tak doporučuje je používat jako doplňkový zdroj tepla, nebo pro vytápění jedné místnosti.

Důvod, proč se o koupi bio krbu zajímat, může být i ryze estetický. Existuje totiž široká škála stolních variant, které vám sice moc tepla neudělají, ale atmosféru udělají opravdu kouzelnou. Před nákupem bio krbu je tedy nezbytné si uvědomit, proč ho chceme a co od něj očekáváme. Chceme-li netradiční a opravdu krásný doplněk do pokoje a nepotřebujeme při tom vytápět dům o pěti místnostech, je to jasná volba.