Jaký materiál zvolit pro krbovou obestavbu

0.-úvod_5

Mít doma krb není nic ani finančně nedostupného, ani nerealizovatelného, a dnes už to není ani nic složitého. Trendem jsou klasické krbové obestavby, které vám může zrealizovat nejenom firma, ale je možné vše zvládnout i svépomocí. Stačí trocha šikovnosti a také znalostí, které se týkají toho, jaký materiál je tím nejlepším. Podívejte se s námi.

Co je základem?  

2. Co je základem

Bez čeho se rozhodně neobejdete? To jsou cihly, nebo dnes stále modernější a poptávanější desky. Zapomeňte na to, že by obestavba krbu mohla být realizována z klasických cihel. To rozhodně ne. Budete k tomu potřebovat něco speciálního. Jsou to buď různé kamnářské cihly, nebo ještě lépe takzvané šamotové desky, nebo šamotové cihly. Jedná se o speciální materiál, který se při realizaci krbu používá pro své vlastnosti nejvíce. Také je dobré přikoupit i akumulační tvarovky, které se pozitivně podepíší na tom, že vaše obestavba bude velmi dobře akumulovat, tedy držet teplo, a to i potom, co váš krb vyhasne.

Nezapomínejte na izolaci

3.-Nezapomínejte-na-izolaci

Ano, i ta je nesmírně důležitá. Pokud vestavbu realizujete, je třeba zde mít i izolační desky. Ty není problém pořídit od různých výrobců, kteří se mohou lišit jak základním materiálem, tak se mohou lišit i tím, jaké výsledné vlastnosti daná izolace nabídne. Samozřejmostí je potom i možnost výběru s ohledem na tloušťku, která jde ruku v ruce právě s konkrétními vlastnostmi.

Čím vše doplnit?

4.-Čím-vše-doplnit

Základ tedy máte. Nyní se podívejte také na to, čím je vhodné všechno doplnit. Když se podíváme na několik věcí, bez kterých se neobejdete, jsou to třeba speciální kamnářské malty, stejně jako různé druhy tmelů. Také to jsou i specializovaná lepidla. Opomíjet nelze ale ani finální úpravy. Zde je třeba myslet na to, že k realizaci krbu bude potřeba i základní omítka, perlinka a pochopitelně také omítka označovaná jako finální.