Krbové obestavby do moderního domu – jaké vybrat?

KrboveObestavby-H1

Během plánování instalace krbu, nebo krbové vložky se budete pravděpodobně zaobírat i otázkou, jakou zvolit krbovou obestavbu. Ta podstatně definuje výsledný vzhled krbu, ale může mít také vliv na jeho funkci a provozní vlastnosti. Dneska se zaměříme spíše na design a na to, jaký druh krbové obestavby by se mohl hodit do moderního domu.

Stále širší nabídka

Před pár lety by tato otázka byla víceméně zbytečná, nabídka materiálů, barevných i tvarových variant nebyla zdaleka tak široká jako dnes. Výrobci a firmy zabývající se prodejem a realizací krbů, krbových vložek a obestaveb dokázali velice rychle a pružně zareagovat na rostoucí poptávku na trhu.

Krbová vložka už tedy není jen funkčním, ale i signifikantním prvkem každého interiéru. A jaké že jsou tedy moderní trendy, co se krbů týče?

Moderní nemusí být moderní

KrboveObestavby-H2.2

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že pojem moderní dům je dnes chápán a vykládán velice široce a benevolentně. Moderní dům může být zařízen minimalisticky, v rustikálním stylu, nebo naopak v duchu industriálním. Totéž platí i pro krbové obestavby.

Velkou část výsledného vzhledu bude hrát samozřejmě materiál. Čerpáte-li inspiraci z přírody, venkova a podobně, bude pro vás zřejmě jasná volba žula ve všech možných podobách, masivní kámen nebo jedinečný mramor, vhodně doplněný třeba dřevěnou krbovou římsou.  

V případě, že chcete ladit dům či byt více do industriálního, až futuristického tónu, oceníte dostupnost krbových obestaveb z nerezové oceli, která v kombinaci se sklem působí naprosto luxusně a úchvatně.

Kombinujte barvy

Nebojte se také experimentovat s lakovanými prvky – už dávno neplatí, že interiér by měl v každém případě ladit. Správná kombinace barev a dobře zvolený kontrast dá vašemu krbu nejen vyniknout, ale zcela změní také ráz celé místnosti.

A nejdůležitější rada na závěr – i kdybyste měli jít proti všem trendům a designérským pravidlům, hlavním a podstatným rozhodujícím faktorem by měl být váš dobrý pocit a to, aby se vám v blízkosti nového krbu dobře bydlelo.