Moderní obklady krbů

krbbbb

Stejně jako jinde, i v oblasti obkládání krbů lze sledovat různé trendy a módní vlny. To jde samozřejmě ruku v ruce spolu s neustále se rozšiřující nabídkou vzorů, designových prvků, barev a materiálů. Primární požadavek na krbové obklady je však pochopitelně bezpečnost. Nemůžete si tedy za materiál zvolit, co vás napadne, krbové obklady musí být především odolné vůči vysokým teplotám a výkyvům teplot vůbec. Nezvolíte-li obklady splňující tyto parametry, riskujete přinejmenším jejich brzkou degradaci, opotřebení, poškození a hlavně riziko požáru.

 

Krbové obklady – moderně a vkusně

krb

Další věc, na kterou při výběru obkladů hledíme, je samozřejmě vzhled. Už dávno neplatí, že obklad je jednotvárný a tak trochu nutný doplněk krbu. Dnes můžete pomocí správně vybraných obkladů doladit vzhled místnosti a dát interiéru osobitý ráz. Vždy záleží na celkovém vzhledu pokoje, ale i zde platí, že se nemusíte bát barevných kontrastů, případně například hrubší, rustikální nábytek doplnit jemnými linkami krbu a naopak. Výborně také funguje kontrast přímočaře řešeného interiéru s asymetrickými vzory krbového obkladu. Jako všude platí, že fantazii se meze nekladou a nejdůležitější je, aby se výsledek líbil vám. Pokud bychom chtěli odhadovat, kam se bude ubírat směr v oblasti moderních obkladů krbů, jistě je třeba počítat s kovy, jako je litina a ocel. Jejich vlastnosti jsou srovnatelné s klasickým kamenem a navíc nabízejí neotřelý, příjemný vzhled a oživení každého interiéru.

 

Jaký zvolit materiál krbového obkladu?

krbbb

Co se týče materiálu, i zde je nabídka dosti široká. K oblíbeným stálicím patří kámen nebo keramika. Oba mají výborné akumulační vlastnosti, jejich údržba je bezproblémová a při správné péči a šetrném zacházení vydrží roky. Navíc spolehlivě potěší oko a hodí se prakticky kamkoliv. Pro složitější tvary a designové prvky se pak výborně hodí jejich umělé imitace.