Montáž krbové vložky

vlo

Pokud koketujete s myšlenkou, že montáž krbové vložky nesvěříte odborné firmě, ale zvládnete ji svépomocí, mějte na paměti, že je třeba zvážit mnohem více věcí, než jen kalkulaci finančních úspor.

Zvažte rizika

vloz

Při montáži krbové vložky se budete potýkat nejen s usazením vložky samotné, ale minimálně také s instalací výměníku, napojením na komín a pravděpodobně také s její obstavbou. Všechny tyto činnosti nesou svoje rizika a kladou poměrně velké nároky na zručnost, znalosti, zkušenosti a v neposlední řadě také na potřebný čas. Na internetu se dá sice najít spousta ověřených návodů, zaručených tipů a sofistikovaných rad, ale i tady platí – důvěřuj, ale prověřuj.

Není nic horšího, než když po čase zjistíte, že desky netěsní tak jak byste si představovali, ventilátory nepodávají výkon, jaký jste očekávali a zbylý materiál ze stavby garáže, který jste v dobré víře a předtuše úspor použili na obestavbu začíná nepěkně praskat a jeho žáruvzdornost zůstává daleko za očekáváním. Zde už také bohužel nejde jen o snížený komfort a výkon krbu, ale především o bezpečnost, zdraví a leckdy také majetek a život. Dále je třeba počítat i s tím, že pokud váš stávající komín nesplňuje předepsané požadavky, bude zřejmě nutný odborný zásah i tam.

Teplovzdušná a teplovodní

vloz1

V případě, že jste zručný kutil, s krby máte už nějaké zkušenosti a není vám líto několika hodin volného času, s montáží teplovzdušné krbové vložky si pravděpodobně poradíte. To vše za předpokladu použití kvalitních a k tomu určených materiálů – od desek a hurdisek po maltu a spárovací hmotu.

Pokud vám něco z výše uvedeného schází, nebo jste sáhli po teplovodní variantě krbové vložky, nelze než doporučit využít služeb specializovaných firem. Prvotní a zdánlivá úspora za odbornou montáž zkušenými řemeslníky se lehce může vytratit v neekonomickém provozu, časem stráveným na stavbě a při opravách. Krbovou vložku přece jen nekupujete každý den a garantovaná záruka na odvedenou práci také nemusí být k zahození.