Pořídit si krbová kamna s výměníkem či bez výměníku?

0_1

Plánujete pořízení krbových kamen? Vzhledem k jejich cenám a možnostem jsou rozhodně investicí, se kterou chybu neuděláte. Základem je třeba si uvědomit, zda budete poptávat krbová kamna s výměníkem, nebo se rozhodnete pořídit si řešení bez výměníku. Jak se liší a co pro vás bude lepší variantou?

Jaké jsou rozdíly?

1_1

Laicky řečeno, je to právě v daném výměníku. Jedno řešení ho nemá a druhé ho má. K čemu je vhodný? Krbová kamna bez výměníku jsou určená jenom do konkrétní místnosti, kterou ohřívají. Ta s výměníkem naopak slouží k mnoha dalším věcem. Teplo, které vytvářejí, totiž může být dále využito. Třeba k tomu, abyste s ním dále vytápěli i další prostory. Jak se tedy rozhodnout?

Chcete hlavně estetický doplněk?

2_1

Pořizujete si krbová kamna hlavně proto, že budou estetickým doplňkem ve vašem obývacím pokoji? Že budou designový vynikat a že jejich vzhled podpoříte tím, že v nich čas od času zapálíte oheň? V takovém případě se vám jasně hodí ono jednodušší řešení. Tedy kamna, která budou bez výměníku.

Jde u umístění na chatu nebo chalupu?

3_1

Máte malou chatičku a plánujete zde umístění krbu? Který by vám zde zpříjemnil chvíle a pomocí kterého byste vytápěli místnost, kde bude umístěný? I zde se jako ideální řešení jasně jeví to, jednodušší. Výměník v takovém případě jistě nebude nutný.

Nechcete na jaře a na podzim zapínat hlavní topení?

4_1

Jde o období, kdy je třeba si ještě lehce přitopit. Pokud nechcete zapínat hlavní zdroj tepla, hodí se krbová kamna s výměníkem. Zapálíte v nich oheň a díky jeho síle budete moci snadno pohřát i ostatní místnosti ve vašem domě.

Chcete plnohodnotně topit?

5

Ano, i to je možné. Třeba i s napojením na podlahové vytápění. V takovém případě jer krb s výměníkem také nezbytnou volbou. Navíc oceníte, že topení dřevem vyjde i z ekonomického hlediska celkem dobře, což je také plus.