Výhody a nevýhody kachlových kamen

000

Pokud si nutně nepotrpíte na ten nejmodernější design, nemusíte zoufat. Když se podíváte na současnou nabídku, zaujme vás i sortiment krbových kachlových kamen. Pokud nad nimi začínáte přemýšlet, zde je soupis výhod a nevýhod, které mohou přinášet.

Netradiční vzhled

111

Začneme jejich vzhledem. Zde nelze přímo říci, zda mluvíme o výhodě, nebo naopak nevýhodě. Pokud se na kachlová kamna podíváme blíže, tak se rozhodně nehodí kamkoliv. Do moderních interiérů rozhodně nebudou ideálním řešením. Naopak na chaty a chalupy padnou dokonale. Záleží tedy na vás, kam je chcete umístit. A podle toho posuďte, zda mají klady, nebo zápory.

Delší doba nahřátí

222

Toto je určitě jejich jasné negativum. Pokud v nich zatopíte, je třeba počítat s tím, že přece jenom nějakou dobu bude trvat, než se kamna plnohodnotně nahřejí. A to hlavně v porovnání s různými současnými a moderními materiály. Pokud máte rádi okamžité teplo, budete zklamáni.

Vynikající akumulační vlastnosti

333

Pokud už se nahřejí, rázem oceníte jejich hlavní pozitivum. Tím jsou rozhodně jejich akumulační vlastnosti. Kachlová kamna dokonale strčí do kapsy řadu jiných řešení, jelikož v tomto směru musíme říci, že jasně dominují. Akumulační vlastnosti patří mezi ty nejlepší. A tak ještě dlouhou dobu po vyhasnutí posledních plamenů nabídnou příjemné teplo.

Snadné čištění

444

Máme na mysli čištění povrchové, jelikož to je jasným kladem tohoto řešení. V čem konkrétně? Většina kachlí je hladkých. Proto při jakémkoliv ušpinění stačí jenom vlhký hadřík a jakákoliv nečistota může být několika pohyby eliminována. A to často třeba i bez použití jakýchkoliv čisticích prostředků.

Křehkost

555

Náš výčet zakončíme negativem. A tím je celková křehkost kamen. Pokud například do litinových omylem narazíte kusem nábytku, obvykle to není žádným problémem. Jinak tomu ale může být u kachlových kamen. Při silnějším nárazu může konkrétní kachle prasknout. Na funkci by to přímý vliv mít nemělo, ale na estetiku už rozhodně ano.