Výběr úsporných krbových kamen

00

Krbová kamna jsou dnes v rodinných domech stále častější klasikou. Nejenom jako estetický doplněk, ale i jako praktická věc, pomocí které lze interiér vytápět. Je to i váš cíl? Pokud ano, podívejte se s námi na to, jak vybrat ta úsporná.

Výkon je základem

11

Vždy je třeba hledět na jejich výkon. Ten by měl odpovídat nejenom velikosti vytápěné plochy, ale i izolačním vlastnostem objektu. Aby byla zajištěna optimální úspora, je třeba vždy volit výkon, který bude adekvátní. Příliš malý výkon je spojený s abnormálně rychlým hořením. Příliš velký je zase spojený s hořením špatným, což má také svá negativa. Toto je první krok, na který se zaměřit.

Jak bude rozváděno teplo?

22

Jsou dvě možnosti, které se aktuálně nabízejí. Pokud plánujete pořízení krbových kamen, tak můžete zvolit řešení teplovzdušné, nebo teplovodní. První má pozitivum v tom, že je místnost vytápěna téměř okamžitě. Druhé v tom, že má akumulační vlastnosti a tak zde teplo vydrží déle. Pokud si chcete jenom krátkodobě přitopit, je úspornější řešení první varianta. U dlouhodobého pravidelného vytápění vyjde s ohledem na náklady řešení druhé.

Roli hraje také materiál kamen

33

Myslete na to, že kamny není teplo rozváděno jenom do okolních místností. Vytápíte pomocí nich i prostor, kde jsou umístěny. Myslete na to při výběru. Pokud hledáte úsporné řešení, volte taková, která nabídnou dobré akumulační vlastnosti. Tedy ze kterých bude takzvaně sálat teplo ještě delší dobu po tom, co vyhasne poslední plamen.

Nejlépe nejmodernější

44

Technologie i konstrukční řešení se neustále posouvají dopředu. A to s ohledem na maximální využití každého polínka. Pokud hledáte úsporná krbová kamna, zvolte ta nejmodernější řešení. Jejich výrobci mnohdy garantují určitou efektivitu. V tomto ohledu platí, že čím je větší, tím úspornější a finančně levnější bude v takových kamnech každodenní topení.