Zvýšení útulnosti malých prostorů krbem

utulnost1

Krb je symbolem té pravé pohody domova. Mít doma možnost relaxovat u hořícího krbu se sklenicí dobrého vína je snem mnoha lidí. Ne každý má však to štěstí, že disponuje velkým domem, do kterého je umístění krbu hračkou. Znamená však menší prostor automaticky nutnost vzdát se snu o odpočinku u krbu? Odpověď naštěstí zní ne. Nejen, že existuje několik možností, jak krb do menšího prostoru umístit, ten se navíc stane výrazně útulnějším a majitelé i návštěvy v něm budou trávit čas rádi a mnohem častěji.

 

Malé místnosti či byty nevystaví krbům stop!

 utulnost2

Řešení se pro malé prostory nabízí hned několik, vždy vychází z konkrétní situace a jejich dispozic. V případě domů je možno uvažovat stavbu klasického krbu vhodně umístěného do dostupného prostoru. Rohové prosklení topeniště v kombinaci s nižším výkonem krbu mohou znamenat, že i malé prostory je možné zatraktivnit a obohatit tímto krásným zdrojem tepla a domácí pohody.

 

Dokonce i malé byty nebo jiné prostory, u kterých nepřichází v úvahu stavba komínu ani jiné zásadnější úpravy, se mohou z krbu těšit. Pořídit si mohou krby elektrické nebo třeba stále populárnější biokrby. Šálek čaje si u tak u krbu můžete vypít třeba v panelákovém bytě.

 

Krb v malém prostoru

 utulnost3

Krb bude vždy a za všech okolností přirozeným centrem jakékoliv místnosti a bude přitahovat pohledy každého, kdo do místnosti vstoupí. Popularita krbů plyne právě z toho, že dokáží interiér proměnit k lepšímu, učinit jej zajímavějším a útulnějším. Právě to platí pro malé prostory možná ještě více než pro ty velké. Malý prostor rozhodně není prostorem, který by nemohl těžit z přítomnosti krbu. Neváhejte proto a začněte se zamýšlet nad možnostmi jeho umístění i do vašich interiérů, které tak získají punc exkluzivity a stanou se mnohem zajímavějšími.