Krbová kamna na pelety - nově žádané zboží

16

Krbová kamna na pelety jsou momentálně poměrně žádaným a zkoumaným zbožím. Není divu – pokud od nich očekáváte to, co nabízí, jedná se o skvělou volbu. Pro začátek snad jen trochu osvěty a vysvětlení, co jsou vlastně ty pelety zač. Je to v prvé řadě topivo na bázi dřeva. Pelety jsou vyrobeny zpravidla ze zbytků vzniklých při zpracování dřeva, tedy z jakéhosi čistého dřevěného "odpadu". Ten je slisován obvykle do podoby malých válečků, které mají překvapivě velkou výhřevnost a velice nízkou produkci kouře a odpadu vzniklého při spalování.

 

Finančně zajímavá alternativa

 17

První výhodou topením peletami je tedy téměř zaručená úspora oproti topení elektřinou či plynem a srovnatelné náklady na topení s klasickým dřevem. Oproti tomu vám ale odpadá jakákoliv práce s přípravou dřeva na otop a jeho skladováním. A pokud narazíte na výhodnou akci některého z prodejců, i na peletách můžete výrazně ušetřit. Nehledě na to, že při výměně vašeho starého kotle vám může velmi významně ulevit příslušná dotace.

 

Teplovzdušná i teplovodní automatika

 18

V sortimentu peletových kamen naleznete varianty teplovodní i teplovzdušné. V obou případech se velice často můžeme setkat s možností téměř plně automatizovaného provozu. Tento druh kamen je možné opatřit zásobníkem, do kterého se dle potřeby (v případě běžného provozu zhruba jednou týdně) nasype zásoba pelet. Ten pak dle vámi nastaveného programu samočinně přikládá optimální množství přímo do topeniště.

 

Vhodné řešení pro vás

 19

Díky širokému rozsahu výkonnosti je lze využít prakticky do všech typů staveb a pro veškeré využití, od starších budov až po nízkoenergetické novostavby. Vzhledem k relativně vyšší pořizovací ceně a poměrně sofistikovanému způsobu vytápění, které umožňují, je ale rozumnější je využívat pro vytápění trvale obydlených objektů. A poslední rada – jestliže budete mít v plánu topit jak peletami, tak klasickým dřevem, musíte sáhnout po modelu s kombinovaným spalovacím systémem.